Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná
Školský internát Ružomberok

IN NO 2015/16

Internátny časopis

Na našom internáte sa časopisy vydávali už niekoľko rokov. V šk. roku 2014/15 sme sa rozhodli pre zmenu názvu a na prvej redakčnej rade v októbri sme odsúhlasili názov IN NO. Redakčnú radu tvorili naše maturantky, ktoré s tvorbou časopisu už mali skúsenosti. Pribudli nám prváčky, ktorým sa práca zapáčila a po maturantkách prebrali štafetu. V priebehu roka sa k nám pridávali ďalší, čo nás veľmi tešilo. Hlavným cieľom bolo ukázať život na internáte rodičom a verejnosti, voľnočasové aktivity študentov, ale aj zamyslenia na rôzne témy.

Časopis každý rok prihlasujeme do súťaže Štúrovo pero, ktorá je celoslovenskou súťažou stredoškolských a vysokoškolských časopisov. 


 

Súťažné čísla IN NO (1.,2.)

inno1_2015_2016.pdf(2.9 MB)inno1_2015_2016.pdf
inno2_2015_2016.pdf(5.9 MB)inno2_2015_2016.pdf

Štúrovo pero 2015/2016

Po minuloročných úspechoch sme aj tento rok prihlásili náš časopis IN NO do súťaže Štúrovo pero. Redakčnú radu tvorili väčšinou minuloroční prváci a druháci, grafiku si na starosť zobrala prváčka, ktorú prvý polrok zaúčal náš maturant. Pribudli nám aj noví členovia, ktorým sa práca zapáčila.

Z minulého roku sme si zobrali ponaučenie, niečo sme vylepšili, zmenili sme grafiku a keď prišla pozvánka do Zvolena na slávnostné vyhodnotenie, ktoré sa konalo 22. – 23. 4. 2016, s napätím sme očakávali výsledok nášho snaženia. V piatok  sme okrem hodnotenia časopisov mali možnosť položiť otázky „na telo“ zaujímavým hosťom: Mgr. Martinovi Farkašovi, jedinému, ktorý prežil haváriu lietadla v obci Hejce, fotografovi Andrejovi Bánovi, ktorý často navštevuje miesta, kde je vojna a iné konflikty, aby čitateľom sprostredkoval pomocou fotografií skutočný stav a Máriovi Nicolini, ktorý je spoluzakladateľom a čestným prezidentom Euroatlantického centra a zameriava sa na zahraničnú politiku, otázky národnej bezpečnosti, transatlantické vzťahy a reformu bezpečnostného sektora.

Medzi jednotlivými besedami prebiehalo hodnotenie časopisov odbornými porotcami. Prínosom do ďalšej našej tvorby boli rady a tipy, ako máme náš časopis tematicky zatraktívniť, v čom ešte môžeme zlepšiť grafiku a odovzdali sme si tiež skúsenosti navzájom. V sobotu pokračovali hodnotenia časopisov, beseda s generálnym riaditeľom TV Markíza Matthiasovi Settele a riaditeľom spravodajstva Henrichom Krejčom.

Popoludní sa uskutočnilo slávnostné udeľovanie cien. Bodovali sme aj tento rok – náš časopis získal Cenu Nadácie Slovenskej sporiteľne za 4.miesto, pričom 1. miesto udelené nebolo. Ocenené boli články z pravidelnej rubriky venovanej finančnému vzdelávaniu.


 
  • redaktori.jpg

  • naša.jpg

  • patrik.jpg

  • štúr.jpg

  • diplom.jpg


 

webygroup

dnes je: 18.9.2019

meniny má: Eugénia

podrobný kalendár


1649486

Úvodná stránka