Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná
Školský internát Ružomberok

Súťaž študentských krátkych filmov 2017

Súťaž This human world 2017

Každoročný filmový festival o ľudských právach this human world opäť organizoval Súťaž študentských krátkych filmov o ľudských právach 2017 pod záštitou Informačnej služby OSN Viedeň a Vysokého komisára OSN pre utečencov v Rakúsku v spolupráci so školami v Maďarsku, Rakúsku, Slovensku a Slovinsku.


Do súťaže sa zapojili 3 naše žiačky Sandra Košútová, Andrea Gajdošová a Katarína Verešová na tému jedného z článkov Všeobecnej deklarácie ľudských práv. Témou tohtoročnej súťaže bola "Budúcnosť je v našich rukách: Spoločne - za lepšiu budúcnosť".

Andrea Gajdošová a Katarína Verešová sa dostali do finále s krátkym filmom s názvom "Future in our Minds". Vo finále skončilo 10 videí a my sme sa umiestnili na 4 mieste v počte likeov.

Ďakujeme žiačkam za kreatívne filmy!

 

Filmy sa zaoberali vyhliadkami do budúcnosti aj pohľadom do minulosti. Cieľom tejto súťaže je priblížiť mladým ľuďom ľudske práva a 30 článkov medzinárodnej deklarácie ľudských práv, dať im priestor kriticky uvažovať o týchto témach a ponúknuť nadšeným mladým filmovým tvorcom platformu, kde môžu predstaviť svoje práce.

 

 


 

webygroup

dnes je: 18.9.2019

meniny má: Eugénia

podrobný kalendár


1649459

Úvodná stránka